Czarek w news:ohgsoa$qf0$3@usenet.news.interia.pl
W dniu 10.06.2017 o 12:19, 1634Racine pisze:
HF5BS w news:ohfali$jno$1@node2.news.atman.pl
Użytkownik "1634Racine" <mnjfmr@j.cbqebml> napisał w wiadomości
news:593b1082$4$15209$65785112@news.neostrada.pl...
tak btw: rzucilem tylko okiem na te www; to ostatnia wersja pro? za
darmoche udostepnili pelne pro...?
No!
I to już jakiś czas temu.
Chodzi mi na lapku dużo lepiej, niż http://mapy.google.pl.
tylko rzeczywiscie jest problem *jakosci* foto satelitarnych w google
earth.... Jest o tym
troche w sieci, ze google podaje w programie lekka chale satelitarna.
Pamietam, ze dawno temu foto "z gory" byly naprawde w dobrej jakosci,
juz w zwyklej wersji byly calkiem calkiem, a przeciez nie bylo tej
oblednej (obecnej teraz w pro) ilosci deklarowanych pikseli dla zapisu
foto. Nawet biorac pod uwage to, ze z
powodow "wojskowo-obronnych" kiedys nie umozliwiali korzystania z
tego, co naprawde maja z satelity, to granice jakosci mieli mniej
wiecej w okolicach czytelnosci numerow rejestracyjnych wozow [ktore i
tak byly zamaskowane], a teraz mam w zdjeciu podworka z gory (juz
rozmazane) zero mozliwosci podejscia chocby do sciany budynku, bo na
foto robi sie totalna miazga... Czyli jesli chodzi o foto satelitarne -
kiepsciutko.
Nie wiem czy wiesz - w programie Google Earth (oczywiście zwykłym i Pro)
gdy oglądasz zdjęcie lotnicze/satelitarne w dość dużym zbliżeniu, w lewym
dolnym rogu pojawia się napis z rokiem, z którego pochodzi ten widok -
kliknij na ten napis to pojawi Ci się w lewym górnym rogu suwak z
możliwością wyboru roku wykonania fotografii danego obszaru. Są miejsca,
gdzie dostępne są zdjęcia sprzed kilkudziesięciu lat, np. Londyn
znam to.
tutaj masz foto satelit. miejsca w warszawie , 2016 rok , 4800x2760 ->
http://i.imgur.com/HaveHfu.png
|